Kateřina Rudolfová

Jarní posílení vlasů

Většina z nás je v tuto chvíli doma. Využijte čas, který máte a začněte pečovat o vlasy. Vím, že v tuto chvíli většina řeší své odrostlé vlasy, protože kadeřnictví jsou zavřená. Vlasy rostou a odrosty už jsou veliké.

Zkuste svou pozornost zaměřit ne na barvu, ale zdraví svých vlasů. Zdraví vašich vlasů začíná u pokožky.

Začněte se zajímat i o to, jaký používáte šampon a jaký kondicionér.

Jestli vás po umytí vlasů svědí pokožka, dělají se vám lupy, více se vám mastí vlasy, tak vám zvolená kosmetika nesedí.
Nemá smysl ji dál používat jen proto, že je vám líto ji vyhodit. Můžete ji někomu darovat nebo šampon použít třeba na vytírání podlahy.

Aby byla vlasová pokožka zdravá je důležité ji při nejen mytí vlasů důkladně promasírovat a prokrvit. To vám pomůže vyřešit většinu problémů s vlasovou pokožkou.

Nezapomeňte i na uzavření vlasů pomocí kondicionéru, nebo jablečného octu. Pokud vlasy neuzavřete, bude docházet k jejich poškozování.
V kombinaci s mechanickým poškozením ze špatného česání, foukání se vám vlasy začnou třepit, nebo lámat.

Jak správně o vlasy pečovat jsem vám sepsala do ebooku  Základní péče o vlasy a vlasovou pokožku, který jste si už určitě stáhli.

Co můžete udělat už teď pro své vlasy je to, že když vyrazíte do přírody nebo na zahradu, natrhejte si kopřivy, které jsou výborné nejen vnitřně na jarní detox těla, krve, ale i na vaše vlasy.

Účinky kopřivy na vlasy jsou následující:

Kopřiva posiluje vlasové folikuly, současně i vlasové vlákno, tím se minimalizuje lámání vlasů. Redukuje vypadávání vlasů, díky vysokému obsahu síry a oxidu křemičitého a tím zrychluje jejich růst.

Harmonizuje produkci kožního mazu, zklidňuje podrážděnou vlasovou pokožku a šetrně ji čistí. Velmi účinně pomáhá při kožních problémech jako jsou lupy, lupénka, svědění, plísně, ale i ekzémy.

Jak na to? Stačí si udělat silnější kopřivový čaj a tím si přelít vlasy po umytí vlasů. Je to poslední oplach, který důkladně vmasírujete do vlasové pokožky a už neoplachujete.

Další variantou je přidat mletou kopřivu, nebo její odvar do mycí směsi, pokud myjete vlasy pomocí No poo metody. Můžete ji smíchat např. s pohankovou moukou a nechat působit 20 min. až 60min. pak důkladně promasírujte pokožku a důkladně vypláchněte.

Navrací vlasům lesk a sílu, zlepšuje celkovou kvalitu vlasů a přináší jim zdraví. Při pravidelné péči vašich vlasů kopřivou budete mít krásně pevné, silné vyživené vlasy i pokožku.

Doporučuji zároveň i vnitřní užití ve formě čaje, hlavně na jaře je to skvělý detox pro tělo, krev i vlasy. V té době má kopřiva nejsilnější účinky. Je tudíž dobré i v tuto dobu si udělat zásobu na zimu. stačí jen natrhat a nechat uschnout, skladujte ve sklenici ve tmě, nebo v papírovém, či látkovém pytlíku.

Tak a teď už jen vyrazit kopřivu nasbírat.

 

 

Jarní posílení vlasů

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *