Kateřina Rudolfová

Jaké by to bylo…

Mít krásné zdravé vlasy a vlasovou pokožku. Vědět jak o vlasy i pokožku správně pečovat. Zároveň zbytečně nezatěžovat vaše tělo i přírodu dalšími chemickými látkami, kterých je v dnešní době až příliš. Chtěli byste se barvit přírodní barvou? Mít krásný přírodní „melír“ a ne chemickou nepřirozenou helmu a zdraví škodlivou barvu?

I já zažila problémy s vlasy i pokožkou

 

Dlouhou dobu jsem řešila i své padání vlasů, svědění a přecitlivělost pokožky i přesto, že jsem si jako kadeřnice věděla rady a vyzkoušela spoustu šamponů, tonik a ampulí na růst vlasů. Zkoušela jsem to vyřešit i pomocí trichologického vyšetření (diagnostika vlasů a pokožky pomocí trichokamery) a doporučených přípravků. Stále to nebylo ono.

Na „vlastní vlasy“

Zjistila jsem na „vlastní vlasy a pokožku,” že kombinace kortikoidů (léky na utlumení reakce imunitního systému) a chemických (oxidačních) barev nejde dohromady. Začaly mi vlasy padat po pramenech tak moc, že jsem měla třetinu vlasů a obrovské kouty. Byla jsem nešťastná, měla jsem strach, že budu bez vlasů. Za roky praxe jsem zjistila, že zdaleka nejsem sama, kdo díky této kombinaci málem přišel o vlasy.

Nemoc mi otevřela oči

Díky mé nemoci, která mi otevřela oči, jsem si uvědomila, kolik škodlivé chemie dnes a denně používáme. Dáváme na sebe různé krémy, mléka, mýdla, barvy atd. Myjeme se šampóny, které pokožku dráždí, vysušují a způsobují alergické reakce. Obsahují další zdraví škodlivé látky, které (aniž si to uvědomujeme), se nám dostávají skrze pokožku do těla. Pokožka je největší orgán lidského těla, na což se dost zapomíná.

Začala jsem se učit to, co se kadeřnice bohužel neučí

Začala jsem se učit a stále se učím poznávat složení přírodní kosmetiky. Zjistila jsem, jak úžasné jsou bylinky v péči o vlasy i pokožku, že se dají mýt vlasy i jinak než šamponem.

Vyzkoušela jsem na sobě kadeřnický mýtus, že barvení Hennou vlasům škodí, kombinace oxidačních barev a Henny způsobuje rozpad vlasů (toto jsem se učila i já na učňáku). Ověřila jsem si to na sobě a můžu s čistým svědomím říct, že to není pravda.

Přineslo to své ovoce

Po roce používání přírodní kosmetiky a barvení Hennou si začalo i mé okolí všímat, že mám hustější a zdravější vlasy. Vyřešilo se mé padání vlasů, podrážděná pokožka. A já mám pocit, že se mi vrátila má hustota vlasů, kterou jsem měla, než jsem šla studovat na kadeřnici a začala se barvit chemicky.

Splněný sen

Takže se mi splnil dětský sen, kdy už od druhé třídy jsem chtěla být kadeřnicí a pečovat o vlasy – a ne jim ubližovat. To za mě opravdu nabízí přírodní kosmetika, Henna a bylinky.

Vlasy po přírodní péči a barvení rostou, jsou krásné, zdravé, plné energie, prostě “Boží” a já to fakt miluji.

Milujte své vlasy

Základem péče o vlasy je i to, naučit se milovat své vlasy přesně takové jaké jsou, ať už kudrnaté, zvlněné či rovné. Neubližovat jim, neznásilňovat je.

Vlasy jsou naší součástí, odrážejí vše co se odehrává-lo ve vašem životě, pokud je milujete, tak milujete sami sebe.

ČÍM VÍC LÁSKY A PÉČE JIM DÁTE, TÍM KRÁSNĚJŠÍ BUDOU!

Mé vyučení a praxe

Kadeřnicí jsem se vyučila v roce 1996 v Opavě. V roce 1997 to mi bylo 18let jsem si otevřela své vlastní kadeřnictví a pracovala s profesionální vlasovou kosmetikou Subrina professional. Během té doby jsem absolvovala velkou řadu kadeřnických školení. Např. v Narta studiu v Ljublani (Slovinsko), Bes Academy Miláno (Itálie) a velkou řadu dalších školení v Ostravě, Brně, Liberci atp.                 

Kurzy: Barvová typologie, Vizážistika, Kvantová terapie, Kvantové čištění a řadu dalších seberozvojových kurzů.

Přírodní kadeřnictví

Rok 2015 byl pro mě zlomový, rozhodla jsem se vzít si zpět do svých rukou zodpovědnost za své zdraví. Změnila jídelníček a začala studovat složení produktů, hledala jsem přírodní barvy. Díky Zitě z Haaro naturo jsem se dostala k henně  a začala jsem vše zkoušet na vlastních vlasech, tak jako vždy. Byla jsem v úžasu, že to všechno funguje a uzdravuje vlasy i vlasovou pokožku. Prostě to bylo/je “Boží”, to co dělá přírodní péče a bylinky je naprosto úžasné. Doporučuji to všem vyzkoušet.

V roce 2018 jsem se po třech letech testování na sobě a odvážných kamarádkách rozhodla, že musím mít přírodní kosmetiku, Hennu i bylinky v kadeřnictví. Ze začátku to tedy vypadalo, že Henna moc v oblibě není, bylo zde hodně předsudků, ale podařilo se mi to podařilo změnit. V současné době už pracuji výhradně s Hennou, přírodní kosmetikou a bylinkami.

S velkou radostí jsem se začátkem roku 2023 rozloučila s chemickými barvami. Jsem nesmírně vděčná a vážím si toho.

 

Musím se přiznat, že patřím k velmi citlivým lidem a vnímám veškeré energie kolem nás. Pracuji tak, že se napojím na energetické pole klientky. Díky tomu se mi lépe určuje jak barevný odstín, který mám vybrat, tak i střih vlasů.
 
Kvantuji a dávám vlasům i pokožce informaci, aby byly krásné a zdravé, tím podporuji a urychluji jejich uzdravení.

 

Můžete vyzkoušet mou novou VIP službu Rituální stříhání.