Kateřina Rudolfová

Trvalou už opravdu nedělám

Volala mi klientka, že prý dělám trvalou bez trvalé a ona ji chce taky. Moje reakce byla, že trvalou už opravdu nedělám a trvalá bez trvalé neexistuje.

Pro mě je trvalá něco, co už dělat opravdu nechci a to z více důvodů. Tím hlavním je, že si vážím svého zdraví současně i zdraví svých klientek. Nechci zatěžovat tělo zbytečnou chemií, kterou pak z něj dostat není jednoduché, navíc, když jsme chemií zahlceni všude. Jednoho dne už si pak tělo řekne dost a může přijít alergická reakce, v lepším případě. V horším nějaká vážná nemoc, nebo např. autoimunitní onemocnění.

Dalším důvodem je vlastně pro mě destrukce celého vlasu, protože u trvalé dochází  rozpojení tří můstku: vodíkových, iontových i disulfidových. Tímto se stává vlas tvárný a pomocí ustalovače se zase spojí do vámi požadovaného tvaru. Ač jsou už šetrnější preparační roztoky, tak se stejně nezabrání poškození vlasů. Nejhorší je kombinace odbarvených vlasů a trvalé, kde pak dochází k postupnému rozpadu vlasů i se sebelepší péčí.

Na této likvidaci už se podílet nechci, pro mě je zásadní vlasy uzdravovat a ne je likvidovat, proto jsem se rozhodla jít do přírodní vlasové péče. Bylinky a přírodní kosmetika je to co mi dává obrovský smysl.

Tady jsem klientce řekla, že zázraky neumím, pokud má rovné vlasy, tak ji kudrliny neudělám…ovšem i zázraky se dějí. Dělat vlnky a uzdravovat vlasy mě fakt baví…

Kudrliny je možné udělat opravdu jen tehdy, pokud víte, že se vám vlasy po umytí vlní a to byl případ této klientky. Jen jsem ji doporučila, aby si nechala své stříbřiny a neodbarvovala vlasy melírem, na který ji dává kadeřnice stříbrný přeliv. Výsledkem jsou zničené vlasy, které se postupně ulamují a minimálně rostou, tedy spíš nerostou.

Je to velký paradox, že ženy chtějí stříbrný, popelavý přeliv, ale své stříbřiny nechtějí. Přitom právě ty vaše stříbrné vlásky vám dodají ten šmrnc, jen to přijmout. Je to sice proces, dovolit si být viděná taková jaká jsem, ale stojí to za to. Ta svoboda, že barvit nemusím je k nezaplacení.

Nejtěžší je vydržet proces odrůstání, ani já jsem ho nezvládla na první dobrou a je to v pořádku. Vše má svůj čas. 

No a tady máte výsledek mého čarování s vlasy. Nevím proč mi všechny ženy s kudrlinami říkají, že jsem první, kdo jim vlasy vyfouká do vln. Všechny kadeřnice je berou žehličkou, to když slyším, tak mi vstávají mé vlasy hrůzou na hlavě.

Kudrnaté, vlnité vlasy žehlit, kulmovat je pro mě znásilňování vlasů, protože tyto vlasy jsou samy o sobě velmi suché a po jednom žehlení se vlasy vzpamatovávají 14 dní, ať s ochranou nebo bez.

Tak co říkáte na výsledek? Pokud si nevíte rady doporučuji konzultaci s mytím, kde vám vše vysvětlím. 😉

trvalou opravdu nedělám
Takto přišla klientka.
trvalou nedělám
Xantanová guma, růžový olej a difuzér v akci.
Takže i zázraky se dějí.
Díky vlnitým vlasům.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *