Kateřina Rudolfová

3 důvody proč přejí na přírodní kosmetiku

Chcete znát 3 důvody proč přejít na přírodní kosmetiku? 

1)Víte proč je dobré přejít na přírodní kosmetiku? Hlavní důvod by mělo být zdraví vaše nebo vašich blízkých.

Je potřeba si uvědomit, že kůže je váš největší orgán v těle.Víte co všechno na kůži nakládáte, ať ve formě krémů, make-upu, šamponu, mýdel, pracích prostředků a podobně?

2)Veškerá klasická drogerie obsahuje spousty zdraví škodlivých látek, které mají tak malé molekuly, že procházejí skrze kůži do krve. Vašemu tělu dá mnoho práce, než se těchto látek zbaví.

Nezapomínejte, že se toto množství násobí, záleží na množství kosmetiky a drogerie, kterou používáte.

Obsahují např. konzervanty z nichž je většina jedovatých, začínají na: -chloro, – jodo, -bromo (např. Chlormetylisothiazolin, 2- Bromo-2-Nitropropan- 1,3-Diol, Triclosan, Formaldehyd). Parabeny patří mezi 20 nejčastějších alergenů, mohou způsobovat hormonální nerovnováhu u žen, neplodnost u mužů. 

Tenzidy (SLES-Sodium Laureth Sulfate, SLS-Sodium Lauryl Sulfate) u šamponu a tekutých mýdel, jaru, zubních past apod. Jsou tak silné, že poškozují nejsvrchnější část kůže, jsou velmi dráždivé. (alergické reakce, svědění, pálení, lupy apod.) Zbavují kůži přirozeného mazu a zároveň také pronikají do těla. Tady taky vzniká začarovaný kruh, kdy čím častěji myjete těmito šampony vlasy, tím víc se vám mastí. Můžou se také tvořit lupy.

3)Těchto škodlivých látek je v běžné kosmetice velké množství, většina je vyrobena chemicky. Díky tomu jsou velmi levné, ale zároveň velmi toxické pro všechno živé na zemi.

Další nevýhodou je, že tyto látky nejsou biologicky rozložitelné v přírodě. Např. silikony, které obsahují šampony se také rozložit nedají, navíc jsou nevhodné pro vlasy. Takže nejen igelitové tašky a pytlíky zamořují naši planetu Zemi, ale i takovéto silikony z kosmetiky se dostávají do vody i do těl dalších živočichů včetně člověka. 

Tímto se trávíme navzájem, protože těchto látek, které dostáváme zpět do těla je daleko více. Nejen drogerie, ale i různé postřiky, hnojiva apod. jsou jedovaté látky, se kterými si vaše tělo při tom množství, které nás všude obklopuje už neumí poradit.

Pokud vám osud naší země a zdraví vaše i vašich blízkých není lhostejné, tak se zaměřte na přírodní kosmetiku. Tato kosmetika je vyrobena z přírodních látek. Někdy za použití chemické reakce, ale jsou to přírodní látky.

3 důvody proč přejít na přírodní kosmetiku

Všechny látky povolené v přírodní kosmetice jsou v přírodě rozložitelné. Tudíž neškodí ani člověku, zvířatům ani přírodě!!! Většinou se díky tomu vyřeší, různé problémy s pokožkou, ať už lupy, maštění. Dokonce pokud se rozhodnete pro netoxickou domácnost můžete se zbavit i ekzému.

 Opravdu je možné prát i čistit domácnost pomocí v přírodě rozložitelných látek. Dokonce můžete i ušetřit, když víte, jak na to. 

Je na čase se nad tím zamyslet a začít s touto skutečností něco dělat. Dokud je ještě čas na to, aby se z této doby jedové mohla vzpamatovat i matka Země!!! ♥

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *