Kateřina Rudolfová

proc mi henna nechytá

Proč mi Henna nechytá?

Neustále se setkávám s tímto „Nemůžu se barvit Hennou, protože mi nechytá“.

Většinou je ten problém v používané kosmetice. Pokud se chcete barvit Hennou je důležité používat přírodní kosmetiku.

Pokud používáte běžné šampony,  obsahující silikony, které obalují vlasy, tak vám Henna držet opravdu nebude, protože se nebude mít na co navázat.

Henna se totiž váže na vlasový keratin (vlasy) a stane se jeho součástí. Vlasy jsou pevnější, zdravější a budou růst. Pokud šampon, kondicionér a další kosmetika obsahují silikony, tak ty způsobí to, že obalí vlasy. Představte si, že jsou jednotlivé vlasy zataveny v igelitovém pytlíku… Prodrat se touto vrstvou mají problémy i chemické barvy, natož Henna.

Druhým problémem může být, že pokud vaše šampony obsahují silné tenzidy (látky způsobující pěnu), tak vám tyto látky Hennu velmi dobře vymyjí, nehledě na to co jsem psala minule o škodlivosti těchto sulfátů na zdraví. (SLS, SLES)

Nezapomínejte na to, že i další kosmetika, kterou používáte nesmí tyto látky obsahovat!

Setkala jsem se ještě s jedním důvodem, proč nejen Henna nechytá. Tím je přístup klientky, pokud přichází už s tím, že ji prostě barva nikdy nechytá, tak můžete dělat co chcete a jakákoliv barva vám chytne úplně jinak, než chcete vy. 

Henna většinou chytne vždy, ale ne vždy se  klientce líbí výsledný odstín. Vždy totiž záleží na daném vlase a jeho přirozeném i barevném odstínu. Dám vám příklad: nabarvila jsem 20 klientek s šedinami světle hnědou barvou z Khadi. Dvě z nich byly rezavé, ale všechny měly trochu jiný odstín.

Pokud už totiž máte 80-100% bílých vlasů je lepší volit i u Henny světlejší odstíny. Lépe se totiž schová i odrůst vlasů.

Co henna ani žádná jiná rostlina neumí je zesvětlit vlasy z tmavě hnědé na platinovou blond. Většina blond odstínů Henny je do  zlatožlutého odstínu,  jsou i studené odstíny, ale nikdy vám neudělají odstín jaký umí chemické barvy.

Pokud vám vlasy na sluníčku světlají, tak vám blond odstíny vykouzlí na vlasech podobné stínování jako sluníčko. U některých vlasů je výsledný odstín i o dva tóny světlejší.

Červený odstín lze docílit jen výjimečně, většinou chytne spíš do rezavě červené.

Ještě je u Henny jedno „omezení“ ne u každého odstínů vlasů docílíte výrazně rezavé. Pokud máte vlasy hnědé, tak výsledný odstín bude spíše hnědý s měděným odleskem na slunci.

proc mi henna nechytá

Takže opravdu chytá všem, někdy je ale potřeba ji víckrát nabarvit(hlavně šediny), aby se Henna lépe navázala a výsledný odstín byl dostatečně sytý. Jindy je potřeba odstín vychytat a zkoušet různé kombinace a poměry barev.

U hennového barvení sice nevykouzlíte stejné množství odstínů jako u chemické barvy. Za to budete mít krásné, zdravé, lesklé, vyživené a opečovávané vlasy, které budou růst a můžete si být jistí, že se vám do těla nedostala žádná chemie.

Pokud máte šediny, tak budete mít krásný přírodní melír, který budete mít jen vy a nikdo jiný. Henna vlasy obarví, ale neudělá vám jednolitou barevnou „helmu“, jako je to u chemického barvení.

Barvení Hennou je hlavně zdravé barvení!!

Postup barvení najdete zde:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *