Kateřina Rudolfová

Barvení Hennou krok za krokem

Nejdříve vás chci upozornit na toto: zvláště u barvení Henny je důležité používat přírodní kosmetiku, abyste se vyhnuli tomu, že vám Henna nechytne.

Doporučuji přírodní kosmetiku používat měsíc před přírodním barvením, pokud přecházíte z klasické drogerie. Přírodní kosmetiku používáte, tak vy můžete barvit rovnou.

Popíšu vám zde postup, jak si vlasy barvit Hennou, abyste barvení zvládli doma sami.

Můžete se dočíst, že někdo si vlasy barví na nemyté suché vlasy. Já to nedoporučuji, protože je lepší dát Hennu na umyté čisté, vlhké vlasy, aby veškeré benefity, které Henna vlasům i pokožce dodává byly naplno využity. 

Navíc, pokud se barví na suché vlasy, musíte mít barvící směsi mnohem více, pokud ji bude málo, může dojít k tomu, že vlasy budou po barvení suché. Tudíž, když se Henna dává na vlhké vlasy nemáte takovou spotřebu barvy a vlasy budou lépe hydratované.

Takže začneme.

Vlasy si umyjte pouze šamponem bez použití kondicionéru a zabalte do ručníku.

Nachystejte si misku, štětec, rukavice, igelitovou čepici, ručník, varnou konvici a balení Henny. Pokud máte, tak teploměr (nemusí být).

Dejte si odpovídající množství Henny do misky. Na krátké vlasy vám bude stačit 30-40g barvy. U polodlouhých bude stačit 60-70g a u dlouhých vlasů je to množství 100-120g. Vždy je třeba vzít v potaz vaši hustotu vlasů. 

Pokud máte vlasy stále hodně mokré prosušte je fénem.

Dejte vařit vodu, pokud barvíte blond, hnědým odstínem, nebo chcete mít čistou Hennu spíš do tmavší zrz, nebo hnědé s měděným odleskem, tak potřebujete 50° C vodu. Nemáte-li teploměr je to teplota vody, do které ještě dáte prst.

Chcete-li docílit rezavějšího odstínu, nebo barvíte Cassii, tak je ideální 80° C voda.

Vodu přilévejte po částech, abyste neměli moc řídkou kašičku.

Směs by měla být hustá jako jogurt a rozmíchaná do hladka.

Vzniklou příjemně teplou směs rovnou aplikujte na vlasy, nejdříve na odrosty a poté nabarvíte i délky vlasů. Při opakovaném barvení bude stačit barvit jen odrosty.

Zabalte vlasy do igelitové čepice, můžete prohřát  fénem, hlavně pokud vám barvení trvalo déle. Zabalte do ručníku a nechte působit.

Doba působení je u blond odstínů  30-60 minut, u hnědých je to 1,5 – 2 hodiny působení. U čisté Henny v případě předbarvení stačí nechat působit 20-30 minut, poté spláchnout, prosušit a aplikovat konečný odstín. Chcete mít odstín více zrz, nebo světlejší zrz, nechte čistou Hennu působit 1 – 1,5 hod. Chcete-li mít tmavší zrz, nebo hnědou s měděným odleskem (na hnědých vlasech na slunci) nechte ji působit 1,5-2 hod.

Po době působení sundáte ručník i igelitovou čepici a vlasy začnete oplachovat vodou. Oplachujte tak dlouho, dokud neteče úplně čistá voda. Je dobré si vzít k ruce zrcátko a podívat se, jestli je Henna smytá opravdu všude.

Máte, tak teď je na řadě kondicionér. Já doporučuji oplach z jablečného octu (2-3 lžíce na 1l vody). Spláchnete jak pokožku, tak délky vlasů, rozčešete (pokud máte délky velmi suché můžete přidat kondicionér). Po rozčesání spláchnete vodou a zabalíte do ručníku a máte HOTOVO.

Říkáte si, že jsem zapomněla na šampon, nezapomněla, po barvení Hennou se už šampon nepoužívá. Splachuje se pouze vodou a jablečný ocet, nebo kondicionér se používá k lepšímu zafixování barvy na vlasech.

1 názor na “Barvení Hennou krok za krokem”

  1. Pingback: Proč mi Henna nechytá? - Kateřina Rudolfová

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *