Kateřina Rudolfová

Správné množství šamponu

Správné množství šamponu

Každý den se setkávám s tím, že zákazníci chodí s nějakým problémem s vlasy a pokožkou. Ať už to jsou lupy, svědění pokožky, maštění vlasů, suchá kůže apod.

Ve většině případů je to problém se špatně použitou technikou mytí a neví jaké je správné množství šamponu. Zjistila jsem, že si většinou dávají zbytečně velké množství šamponu, které navíc špatně spláchnou a tím si zadělávají na problémy s pokožkou a vlasy.

Při první návštěvě kadeřnictví se každého ptám, jak o své vlasy pečuje a co přesně s nimi dělá. Každému vysvětluji, jak o vlasy i pokožku správně pečovat, aby je měli zdravé.

Z mé zkušenosti vím, že lidé používají příliš mnoho šamponu, takže všem vysvětluji a ukazuji, že je lepší použít méně šamponu, který rozetřou v rukách a poté začnou důkladně masírovat vlasovou pokožku. Pokud se stane, že jsou vlasy hodně mastné, tak vlasy spláchneme vodou a postup zopakujeme. Poté aplikujeme kondicionér.

Nedávno ke mně poprvé přišla zákaznice, které jsem vše vysvětlila, koupila si šampon a kondicionér, který jsem ji doporučila s ohledem na její vlasy.

Do týdne mi psala, že neví čím to je, ale vlasy má neustále mastné a musí si mýt hlavu každý den. Po dlouhém rozhovoru jsme se domluvily, že bude lepší, když přijede a zkusíme přijít na to, kde je ten problém. Nechala jsem si na ní dostatek času, ať to vše v klidu vyřešíme.

Po celou dobu jsem přemýšlela, kde může být problém. Napadlo mě, že nejlepší bude, když mi přesně ukáže, jak si vlasy myje doma. Díky tomu jsem přišla na to, že zákaznice použila málo šamponu vzhledem k její hustotě a délce vlasů. Důležité je vědět jaké je správné množství šamponu.

Došlo mi, že to byla má chyba a musím každému ukázat přesné množství šamponu vzhledem k jeho hustotě a délce vlasů a nejen to říct slovy. Takže jsem opět přemýšlela, jak to názorně ukázat. Tak mě napadlo to ukázat pomocí ebooku  Základní péče o vlasy a vlasovou pokožku.

Správné množství šamponu

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *